Moderní související infrastruktura na cyklotrasách polsko - českého pohraničí, výstavba odpočinkového místa v obci Kornowac

Projekt spolufinancovaný Evropským fondem pro regionální rozvoj a státním rozpočtem Polské republiky v rámci Interreg VA Česká republika - Polsko 2014 - 2020

Projekt spolufinancovaný Evropským fondem pro regionální rozvoj a státním rozpočtem Polské republiky v rámci Interreg VA Česká republika - Polsko 2014 - 2020 se týkal rozvoje turistického potenciálu malých obcí polsko-českého příhraničí jejich propagací a odhalením historických a kulturních hodnot těchto obcí.

V rámci projektu bylo realizováno odpočinkové místo pro turisty „Pod palácem Baildon“ v zastupitelstvu obce Pogrzebień spolu s doprovodnou infrastrukturou v podobě laviček, stojanu na kola, pergoly, informační tabule s mapou obce - nejbližšího pohraničí s vyznačenými paláci a zámky a pamětní deskou věnovanou slezskému romantickému básníkovi Józefu von Eichendorffovi. V rámci projektu byla vydána publikace s názvem „Palác v Pogrzebień“ .

Realizace projektu přímo ovlivňuje zvýšení turistického ruchu a komplexní propagaci obou partnerů, tj. obce Kornowac (PL) a Vresina u Hlučina (CZ), podporuje rozvoj zaměstnanosti a s tím související tvorbu nových pracovních míst v oblasti.

Datum vložení: 29. 12. 2021 7:42
Datum poslední aktualizace: 29. 12. 2021 7:52

dnes, úterý 5. 12. 2023
zataženo 0 °C -10 °C
středa 6. 12. mírné sněžení 0/-7 °C
čtvrtek 7. 12. oblačno 0/-3 °C
pátek 8. 12. zataženo 0/-9 °C

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

5.12.2023 04:09

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů