Rozšíření kapacity pro předškolní vzdělávání - MŠ Vřesina u Hlučína

Logo EU a MMR

Projekt „Rozšíření kapacity pro předškolní vzdělávání - MŠ Vřesina u Hlučína“ je spolufinancován Evropskou unií a Ministerstvem pro místní rozvoj.

Registrační číslo: CZ.06.2.67/0.0/0.0/15_013/0000488

Cílem projektu je rozšíření stávající kapacity mateřské školy v obci Vřesina, vyřešení nedostatečného zázemí jejího provozu a zajištění kvalitní předškolní výuky dětem z obce.

Projekt má vazbu zejména na hlavní podporovanou aktivitu specifického cíle 2.4 - stavební úpravy a pořízení vybavení za účelem zajištění dostatečné kapacity kvalitního a cenově dostupného zařízení (mateřské školy podle zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, ve znění pozdějších předpisů, zapsané do školského rejstříku, všech zřizovatelů bez rozdílu, včetně mateřských škol určených pro vzdělávání dětí zaměstnanců), ve vazbě na území, kde je prokazatelný nedostatek těchto kapacit. Účelem podporované aktivity je zvýšení nedostatečné kapacity.

Obsahem projektu je rekonstrukce a stavební úpravy stávající infrastruktury (včetně zabezpečení bezbariérovosti dle vyhlášky č. 398/2009 Sb.), změny dispozice objektu v 1.  a 2. NP, zajištění bezbariérového vstupu do 1. NP, přístavba oddělení pro 3. třídu, vybavení objektu nábytkem a doplňky – kuchyňky, šatna, stoly, židle, spací lůžka, skříňky, pořízení herních prvků na školní zahradu u MŠ.

Výsledky projektu:

1. zvýšení kapacita mateřské školy o 16 míst (z aktuálních 58 míst na 74),
2. lepší zapojení rodičů s dětmi předškolního věku na trhu práce,
3. bezbariérovost objektu MŠ do 1. NP,
4. nové vybavení a nábytek v rozšířené MŠ,
5. úprava venkovního prostranství - nákup herních prvků,
6. zkvalitňování občanské vybavenosti obce.

Datum vložení: 16. 3. 2018 10:00
Datum poslední aktualizace: 18. 1. 2021 10:19