Stezka horní Odry - zelené stezky pohraničím

Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.

Registrační číslo: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_025/0001243

Dotace EFRR: 1.999.605,08 euro

Vedoucí partner: Gmina Lyski

Partneři projektu: Obec Šilheřovice, obec Hať, obec Vřesina, město Bohumín, gmina Krzyzanowice, gmina Lubomia, gmina Kornowac

Hlavním cílem projektu je zvýšit atraktivitu oblasti pohraničí v povodí horní Odry tj. na území Partnerských obcí, ale také v sousedních obcích a regionech prostřednictvím doplnění chybějící infrastruktury a jejich spojení pomocí společné stezky.

Záměrem projektu je zvýšení návštěvnosti regionu prostřednictvím většího využití potenciálu přírodních zdrojů a vytvoření podmínek pro rozvoj přeshraničního trhu práce v oblasti turistiky na základě přírodního dědictví horní Odry. Projekt umožní vytvořit kompatibilní cyklostezky v oblasti horní Odry, které v budoucnu budou moci využívat turisté zajímající se o přírodní dědictví povodí horní Odry a všechny atrakce v dané oblasti.

Tento projekt je doplněním cyklistické „Stezky Odry“, která vznikla v roce 2005 z iniciativy ekologické nadace 'Zelená akce' a patří do sítě zelených stezek - Greenways.

Poprvé se toto slovo objevilo v 50. letech 20. století v kontextu rekreačních stezek (pěších i cyklistických) v městských oblastech. S postupem času začaly vznikat další stezky, na okrajích měst, ale také podél řek a přírodních koridorů. Náš projekt je právě takovouto iniciativou 8 obcí z pohraničí PL-CZ.

Datum vložení: 16. 4. 2019 8:45
Datum poslední aktualizace: 31. 8. 2021 8:48