Kompetence 21. století - digitální gramotnost žáků ZŠ a MŠ Vřesina

Projekt „Kompetence 21. století - digitální gramotnost žáků ZŠ a MŠ Vřesina“ je spolufinancován Evropskou unií.

LogoCílem projektu je vytvoření moderní odborné učebny informatiky, která vznikne v prostorách stávající, dnes již poměrně zastaralé, počítačové učebny, a která bude sloužit převážně k výuce informatiky, nicméně v této učebně by měla probíhat i výuka anglického jazyka a matematiky. Na základě zrealizovaného projektu bude docházet ke výšení znalostí a poznatků v oblasti komunikace v cizích jazycích, přírodní vědy a práce s digitálními technologiemi u všech cílových skupin projektu, stejně tak budou žáci motivováni k vyšší intenzitě a aktivitě při samotném vzdělávání.

Výsledkem projektu bude na základě pořízení vnitřního vybavení (židle, skříň, interaktivní tabule, počítače) vytvořena moderní odborná učebna informatiky za účelem zvýšení kvality vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce v klíčové kompetenci komunikace v cizích jazycích, přírodní vědy a práce s digitálními technologiemi. Tato zmodernizovaná infrastruktura bude splňovat nároky na bezbariérovost. V rámci projektu rovněž dojde k úpravě venkovního prostranství (školní areál) napravo od přístupového chodníku k hlavnímu vstupu do základní školy, což pozitivně přispěje ke vnímání celého školního areálu (mj. budou vysázeny stromky a keře, prostor bude upraven vyrovnáním hlínou, novým osetím trávy, části budou zakryty mulčovací kůrou a kačírkem).

Potřebnost projektu je dána potřebou:

1. zvyšování kvality vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce v klíčové kompetenci komunikace v cizích jazycích, přírodní vědy a práce s digitálními technologiemi;
  2. kvalitní a dostupné infrastruktury pro výuku klíčové kompetence, které žáci základní školy využijí v rámci navazujícího studia na střední či vysoké školy, a následně v praxi, za účelem odstranění nesouladu nabídky a poptávky na regionálním trhu práce;
  3. zvýšení kvality výuky díky pořízení moderního vnitřního vybavení;
  4. rovného přístupu ke vzdělávání s ohledem na děti ze sociálně a kulturně znevýhodněných rodin a děti se speciálními vzdělávacími potřebami, kdy je nutné uzpůsobit vzdělávací zařízení pro inkluzi osob v souladu s požadavky zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání – školský zákon, aby byly vytvořené předpoklady pro jejich zapojení do vzdělávacího procesu a rozvoj jejich klíčových schopností.

Odbornou učebnu budou rovněž využívat partneři projektu (a jejich žáci), se kterými uzavřela základní škola memorandum o dlouhodobé spolupráci při realizaci projektu. Učebna bude rovněž využívána k mimoškolním aktivitám.

Realizace projektu bude ukončena nejpozději do konce srpna 2021.

Datum vložení: 19. 7. 2021 14:33
Datum poslední aktualizace: 19. 7. 2021 14:52